تسهیلات

اعطای تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش بنیان از خط اعتباری بانک توسعه صادرات ایران

در راستای توسعه کسب و کار شرکت‌های دانش بنیان، صندوق شریف با همکاری بانک توسعه و صادرات به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات حمایتی اعطا می‌نماید.

جهت اخذ تسهیلات، متقاضی می‌بایست درخواست خود شامل مبلغ، نوع (سرمایه ثابت یا سرمایه در گردش) و خلاصه‌ای از نحوه هزینه‌کرد را به صورت مکتوب و طی نامه‌ای خطاب به مدیرعامل صندوق، ارسال می‌نماید. واحد ارزیابی صندوق پس از بررسی درخواست و طرح آن در کمیته فنی و سپس کمیته مشترک، مصوبه اعتباری را به متقاضی اعلام می‌نماید. مدت زمان بررسی واحد ارزیابی وابسته به مدت زمان و نحوه ارسال اطلاعات توسط متقاضی بوده و نرخ سود برابر نرخ ترجیحی می‌باشد.

  • وثیقه ملکی به عنوان ضمانت در فرآیند پرداخت تسهیلات مصوب شده از اولویت بالایی برخوردار است.
  • برای دریافت این تسهیلات، نیاز به هیچگونه ودیعه‌ای نزد صندوق و یا بانک توسعه صادرات نمی‌باشد.

 

اعطای تسهیلات مالی از منابع داخلی صندوق

بر طرف کردن نقدینگی شرکت‌ها یکی از بخش­های مهمی است که دغدغه‌های اصلی سهامداران و مدیران را تشکیل می­دهد. این صندوق آمادگی دارد با توجه به امتیاز اعتباری هر شرکت، با ارائه مدل‌های انعطاف‌پذیر، منابع مالی در اختیار شرکت‌ها قرار دهد.

جهت اخذ تسهیلات مالی از منابع داخلی صندوق، متقاضی درخواست خود را (شامل مبلغ و خلاصه ویژگی‌های طرح) به صورت مکتوب برای صندوق شریف ارسال می‌نماید و کارشناسان صندوق پس از ارزیابی درخواست و طرح آن در کمیته فنی، مصوبه جهت اجرا به واحد امور قراردادهای صندوق ارسال می‌گردد. نرخ سود در این حالت توسط صندوق شریف و متناسب با نوع طرح تعیین می‌گردد.

 

اعطای تسهیلات مالی به شرکت های دانش بنیان  از محل منابع صندوق نوآوری و شکوفایی

متقاضی تسهیلات پس از أخذ تأییدیه دانش‌بنیان، از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آدرس www.daneshbonyan.ir، درخواست خود را به صندوق نوآوری و شکوفایی به آدرس www.nsfund.ir اعلام می‌نماید و می‌تواند صندوق شریف را به عنوان کارگزار خود در درخواست معرفی نماید.